Театър "София"
Обявява
Първи явен конкурс за написване на съвременна българска пиеса

 

Първият явен конкурс за съвременна българска пиеса бе спечелен от Райко Байчев!

 

Пиесата на Райко Байчев „Гъдулката гори“ спечели конкурса на Театър „София“, подпомогнат от Банка ДСК,  за съвременна българска пиеса.

 

    Казвам се Райко и съм на 23 години. Роден съм във Велико Търново.

  Завърших журналистика в СУ „Климент Охридски“, а сега уча магистратура „Изкуства и съвременност“. Печелил съм различни литературни конкурси. Най-значителният – на Театър „София“, за пиесата „Гъдулката гори“.

    Тя е първата ми пиеса. Балканска е,  и много българска. Историята на един странен и симпатичен гъдулар. Също и опитът ми  да разкажа за моето поколение, което ценя и обичам.

 

 
 

 

На заседание на 20 декември  2010 г.

    Журито за Конкурс за съвременна българска пиеса,

   обявен от Театър „София“ с подкрепата на Банка ДСК

 

                                единодушно реши:

 

-        Наградата получава пиесата на Райко Байчев „Гъдулката гори“

-        На вниманието на Театър „София“ остават пиесите

„Очите на другите“ от Иван Димитров

„Мементо“ от Лора Лазар

„Теория и практика на отхвърлянето“ от Екатерина Лимончева

„Самотна пепел“ от Петър Денчев

При съгласие на авторите Театър „София“ има готовност да издаде сборник с посочените пиеси, които да разпространи в театралната мрежа.

 

Председател:

Ириней Константинов

Членове:

Богдана Костуркова – драматург в Театър „София“

Камелия Величкова – представител на Банка ДСК

Мартин Киселов – режисьор

Ромео Попилиев - театровед

 

СПИСЪК

на постъпилите  пиеси от конкурса за нова българска пиеса,

обявен от Театър София с подкрепата на Банка ДСК

Нели Лишковска „Избери мен“
Наталия Дукова „Пазар за животи“
Павел Павлов „Орфеида“
Жана Чанкова „Необратимо“
Цветко Стеев „Казан с катран и още нещо“
Валери Какачев „По-зелен от теб“
Ясен Василев „Кота 506“
Мартин Николов „Армагедон 2012“
Павел Павлов „Градината и плевелите“
Димитър Кралев „Стената“
Мартин Борисов „Операция артистите“
Мая Бугова „Монолози на шапката ми“
Драгни Драгнев „ Призиви за любов“ - 1 екз.
Желязко Желев „ Преходни чувства“
Кирил Кирилов „Целувка за сбогом“
Антон Бончев „Вариантът Оригами“
Мартин Борисов „Заседанието“
Нина Божидарова „Клозет или уважаеми господин президент“
Зоя Станкова „Сбогом изкуство“ - на ръка
Вальо Тодоров „Малка китайска стена“
Виктор Топлийски „Кутията на Пандора или сваляй гащите“
Лилия Богданова „Зелената Жози“
Маргарита Станева „Конкурсна Одисея“
Благой Ценов „Спартак Освободителя“
Ася Кулева „Guilty pleasure”
Йордан Василев „Генералът и майорът“
Калин Калинов „Синдромът на шушумигата“
Румяна Капинчева „Отмъщението на мишките“ - 1 екз.
Татяна Делгадо „Договорът“
Давид Василев „В края на краищата“
Иванка Денева „Пепел и кълн“
Симеон Илиев „Вълшебният портрет“
Ангел Христов „Екология за птици“
Йонка Илиева „ Те! Двамата“
Александър Урумов „Който трябва“
Мариана Найдова „Дини по Богородица“
Александър Томов „Ангел и демон“
Любомир Николов „Изчадия“
Дими Фильова „Завещанието на малоумния“
Никола Маринов „Пророчеството ще се сбъдне през ...2013“
Иво Казар „Мавзолей или 100 години балсамирана самота“
Даниела Колева „Виновни няма“
Величка Настрадинова „Омагьосан файтон, кочияш омагьосан, омагьосан кон“
Александър Кръстев „Лабиринт“
Майя Динева „Балконът“
Катя Караиванова „Кастинг“
Иван Кулеков „Амнезия“
Марияна Фъркова „В градината на хесперидите“
Стела Доковска „Записки от облака или Вратата, която се отваряше навътре“
Михаела Петкова „Игра на реалност“
Мариела Мичева „FaceLook”
Пламен Глогов „Даровете на Дриас“
Недялко Делчев „Охлюви“
Силвия Желязкова „Амнезия“
Десислава Бошнакова „Пробуждане“
Христо Буковски „Ръкопашни прегръдки“
Маргарита Друмева „Залез в кибритена кутийка“
Сава Василев „Трева за морските зайци“
Емил Измирлиев „В пипалата на октопода топлофикация“
Борислава Григорова „ Така ли започват приказките“
Едвин Сугарев „Проходът на лъвовете“
Мария Донева „Между етажите“
Мария Донева „Похищението на Луцифер“
Лора Лазар „Memento”
Славян Попов „Такива работи“
Петко Шаламанов „Поледица“
Деница Тодорова „Пет дни до края или разсъжденията на един убиец“
Весел Цанков „Хамлет отвръща на удара“
Ганчо Мартинов „Аз не съм аз“
Александър Лютов „Улица Глогина“
Антоанета Богоева „ Слънце от другото време“
Александър Мануилов, Василена Радева „Невидимият“
Катерина Ненчева „Диалози от миналото“
Мая Кисьова „Подаръкът“
Стефан Станчев „ Как времето откачи“
Кристин Юрукова „Ave Maria”
Пламен Колев „Във вихъра на Психея“
Мария Митева „Личност между другото“
Христина Панджарадис „Българо-испански разговорник“
Нина Иванова „Приближаване“
Людмила Писарева „Проектът Х“
Венцислав Кулев „ Осиновяване“
Красимир Дамянов „ Домашен концерт“
Дочка Какарева „Параклисът на майстор Делян“
Петър Хайдутов „Състуденти“
Марио Радославов „Cross – talk”
Вичо Балабанов „ Със скоростта на тъмнината“
Мария Кирилова „Господин Мокинпот“ - адаптация по П.Вайс
Мария Баева „Дебелариум“
Начо Христосков „Блеенето на овцата“
Цвъ „Майката“
Александър Пиперков „Снимката“
Радослав Младенов „Честит рожден ден, мръснико“
Владимир Г.Трифонов „BOSS”
Романьола Мирославова „Любовта на императора“
Иван Димитров „ Очите на другите“
Йордан Кръчмаров „Етюд за кибритена клечица“
Елеонора Граматикова „Безплътната“ - неподредена, в стих
Екатерина Лимончева „Теория и практика на отхвърлянето
Райко Байчев „ Гъдулката гори“
Димитър Калчев „Жените на Менделсон“
Миглена Параскевова „Вечеря за четирима“
Йоло Денев „ С борба ще дойде пролетта“
Генади Бакалов „Вдъхновението“
Стефка Александрова и Виктор Чулев „ Тенис, токчета и шоколад“
Майя Праматарова „Револверът“
Нина Ослекова „Иглика“
Емил Стефанов „Буркан с мухи“
Мария Илиева „Малките неща“
Яна Добрева „Омагьосани“
Милена Николова – Маринска „Завист или съвест“
Горазд Зографски „Нечовек“ - 1 екз.
Станимир Великов „Любовта на бащата“
Десислава Безинска „Мъжете са касички“
Ева Иванова / Ами Тола/ „Вагон“
Виктор Топлийски „Банкерска сватба“ - с редактор
Кънчо Кожухаров „Любовни предателства“
Симон Еди Шварц „Мокра поръчка“
Александър Шпатов „Лук.15/16“
Венцислава Благоева „Любовта значи да губиш играта“
Дими Фильова „Светът е малък“
Дими Фильова „Идентифицирай се!“
Максим Генчев „Сладкопойна чучулига“
Божидара Божинова „Дъждовни легла“
Ивелина Минева „Изпуснати мечти“
Иван Беловски „Задушница“
Ивайло Диманов „Няма нищо по-лошо от хубавото време“
Калина Василева „ВеВеВе.ЕвроПлевня.БеГе“
Мирослав Христов „Небослон“
Василка Николова „Имало такъв човек“
Петър Сяров „Самотен ездач на зазоряване“
Владимир Минчев „Пътят към Вардар“ - 1 екз.
Спиридон Петренков „Ловци на дървета“
Петър Денчев „Самотна пепел“
Сали Ибрахим „Парола Адораби“
Стоил Рошкев „Сградата убиец“
Мария Павлова „Исусе,спаси мама“
Яна Станчева „1989 -любовна история“
Огнян Стателов „Животът е кратък“
Андрей Филипов „Убийство без убийство“
Ценка Пенева „Кой може да полети“
Валя Петкова „Вкуса на беса“
Мина Милева „Смущения с ваксини“
Катя Димова „ Някъде между яйчниците ти и моето отегчение“
Михаил Пешев "Разходка върху счупени стъкла"

Програма Октомври



10

вторник

19:00


11

сряда

19:00



16


19




23

понеделник

19:00


24




Програма Ноември


05

неделя

19:00


06

понеделник

19:00


08







21



27


28